Światowy Dzień Modlitwy 2017

Światowy Dzień Modlitwy przeżywaliśmy w tym roku w Pszczynie. Najpierw w pięknym kościele zgromadziło się około 300 osób. Oprócz gospodarzy i parafian ze Studzionki przyjechały Panie z Gołkowic i Wodzisławia, Golasowic, Żor i Warszowic, Jastrzębia-Zdroju.

Kiedy w liturgii przygotowanej przez panie z Filipin doszliśmy do punktu Czytanie Słowa Bożego – młodzież z Jastrzębia-Zdroju przedstawiła tekst w formie dramy.

Całość nabożeństwa przygotowała i prowadziła diakon Renata Raszyk.
Proboszcz – gospodarz ks. Mirosław Czyż przygotował dla wszystkich uczestników zakładki, na których był umieszczony obraz do medytacji, temat , … .

Po nabożeństwie pojechaliśmy do dużej sali w Brzeźcach, gdzie w gronie ponad 200 osób słuchaliśmy i oglądaliśmy świetnie przygotowaną przez p. Annę Rakowicz z Jastrzębia-Zdroju prezentację o Filipinach. Panie ze Studzionki poczęstowały wszystkich gulaszem z ryżem, panie z Jastrzębia-Zdroju – naleśnikami, panie z Golasowic – deserkiem, a panie z Pszczyny, Żor, Warszowic, Gołkowic i Wodzisławia – pysznymi ciasteczkami i ciastem /wszystko wg przepisów z Filipin/.

Nabożeństwo rozpoczęło się o 17 00, a o 21 00 trudno nam było się rozstać.

W przyszłym roku zapraszają nas wszystkich Żory i Warszowice.