KOŁO PAŃ

Spotkania Koła Pań odbywają się od ok. 25 lat. Uczestniczy w nich do 27 bardzo aktywnych parafianek, które chcą zrobić razem coś pożytecznego dla innych. Spotkania nie odbywają się regularnie. Czasem spotykają się raz w miesiącu, a czasem w każdy poniedziałek przez kilka tygodni. Na początku spotkań rozważane jest Słowo Boże, a potem dyskusja, omówienie aktualnych problemów, ustalenie terminów prac itd., kawa, pyszne ciasto /najczęściej urodzinowe/ i praca np. nad klejeniem bombek choinkowych.

Nadzwyczajnymi spotkaniami są te, podczas których piecze się kołacz czy świąteczne ciasteczka. Można wtedy porozmawiać z przyjaciółką, zwierzyć się.

Za pieniądze wypracowane przez Koło Pań zostały zakupione np. lampy do sal i korytarzy, wyposażenie kuchni, firanki i obrusy do sal parafialnych, składane stoły i ławki.

Przed Świętami Bożego Narodzenia Panie pieką ciasteczka, a cały dochód ze sprzedaży przeznaczają na prezenty noworoczne dla seniorów.

Koło Pań wiele lat temu zaczęło przygotowywać nabożeństwa Światowego Dnia Modlitwy. Zapraszało Panie z sąsiednich Parafii. Obecnie nabożeństwa odbyły się już także kilka razy w Parafii Golasowice, w tym roku w Gołkowicach, a gospodarzem przyszłorocznego spotkania będą parafianie z Warszowic.

Zapraszamy serdecznie Panie do dołączenia do Koła Pań!

Daty spotkań Koła Pań są ogłaszane podczas nabożeństw.