Diecezjalne Pożegnanie Wakacji w Jastrzębiu-Zdroju – Galeria zdjęć

W sobotę, dnia 1 września o godz. 10.00 w kościele Jezusowym w Jastrzębiu-Zdroju rozpoczęło się Diecezjalne Pożegnanie Wakacji dla dzieci i młodzieży uczącej się. Po wakacyjnym wypoczynku spędzonym na koloniach, tygodniach biblijnych organizowanych przez nasze parafie, po obozach i wczasach rodzinnym, pełni wrażeń spotkaliśmy się, aby Panu Bogu dziękować i prosić także o Jego błogosławieństwo na kolejny rok szkolny.
Uczestniczyły dzieci i młodzież wraz z rodzicami i księżmi z Chorzowa, Czerwionki, Golasowic, Gołkowic, Hołdunowa, Jastrzębia-Zdroju, Katowic, Mikołowa, Opola, Orzesza, Pszczyny i Studzionki. Najpierw wszyscy zgromadziliśmy się w kościele. Ks. biskup dr Marian Niemiec przekazał słowa pozdrowienia, a ks. radca Henryk Reske wygłosił rozważanie „Szukamy źródła”. Śpiew w bardzo żywej formie poprowadził miejscowy parafialny zespół młodzieżowy.

Młodzież także przedstawiła teatralną scenkę biblijną i uczyła wersetu: „Pan Jezus mówi: Kto wierzy we mnie, nigdy pragnąć nie będzie” J 6,35.

Następnie uczestnicy autokarami do Jastrzębskich Wodociągów, by tam w centrum edukacyjnym poznawać znaczenie wody w życiu człowieka i że każdy powinien dbać o czystość środowiska. Również grupowo zwiedzano wystawy w Galerii Historii Miasta. W tym samym czasie w pomieszczeniach parafialnych, w obszernej altanie oraz na trawniku miały miejsce ciekawe zajęcia: warsztaty wokalne, wykonywano też okładkę na własną Biblię, wodne stworzenia z papieru, gry i zabawy sportowe.
Po tych zajęciach wszyscy wzięli udział w smacznym i sytym obiedzie. Było także ciasto, kawa, herbata i kompot ze świeżych owoców. O godz. 15.00 zebraliśmy się w kościele na śpiew, podsumowanie, powtórzenie wersetu i modlitwę. Z Bożym błogosławieństwem wyruszyliśmy do swoich domów i parafii.
Dziękujemy Panu Bogu za wspólnie spędzony dzień, za mnóstwo radości, za Pana Jezusa – źródło żywej wody, źródło życia, za dobrą pogodę.

Informacje zebrał ks. Jan Raszyk.