XVII Przegląd Twórczości Artystycznej Chórów i Zespołów Dziecięcych i Młodzieżowych

XVII Przegląd Twórczości Artystycznej Chórów i Zespołów Dziecięcych i Młodzieżowych w Jastrzębiu – Zdroju – 27 maja 2017r.

Słowa Psalmu 46 „Pan Zastępów jest z nami, Warownym grodem jest nam Bóg Jakuba”, były hasłem Przeglądu, a zarazem podstawą kazania, podczas którego ks. Bartosz Cieślar w formie rozmowy z pacynką Kubusiem wyjaśnił znaczenie trudnych słów wersetu i zachęcił do stałego przebywania w warownym grodzie, czyli u Boga, bo tylko tam będziemy czuć się bezpiecznie. Bóg też chce, abyśmy byli Jego przyjaciółmi nie tylko wieczorem – gdy się modlimy, lub w niedzielę w kościele czy na szkółce, ale zawsze. Bo przyjaciel, to ktoś z kim chcemy być, jest nam z nim dobrze i bezpiecznie.

Kazanie ks Bartosza Cieślara podczas XVII Przeglądu Twórczości Artystycznej w Jastrzębiu-Zdroju

Liturgię nabożeństwa młodzieżowego prowadził zespół MzM z Jastrzębia-Zdroju i Gołkowic.

Po czasie skupienia w kościele /nie tylko najmłodsi/ pobiegli do sali, bo zaraz zaczynała się fajna zabawa. Każdy pamiętał, że na Przegląd trzeba zabrać 2 zł /lub ich wielokrotność/, ponieważ tylko podczas tej zabawy każdy los wygrywa. Najbardziej cieszyły losy żywe – czyli piękne sadzonki iglaków i roślin, kolorowe kwiaty. Po emocjach losowania – dobry obiadek przygotowany przez Koło Pań. O godz.12 00 przemieściliśmy się wszyscy w okolicę wiaty, gdzie rozpoczął się konkurs „Mam Talent”. Dwadzieścia dwie osoby przedstawiły to, co kochają robić. Słuchaliśmy piosenek i wierszy , utworów na wiolonczeli, skrzypcach, kaybordzie; oglądaliśmy taniec, judo, karate, a mała Klaudia pokazała nam, jak szybko można zrobić różne piękne rzeczy techniką origami.

Konkurs „Mam Talent”

Konkurs „Mam Talent”

Nadeszła godzina 13 00 – warsztaty muzyczne,w wyniku których powstał DIECEZJALNY CHÓR DZIECIĘCO-MŁODZIEŻOWY. Napisałam dużymi
literami, bo: a/ będzie występował podczas Gali z okazji 500 lat Reformacji w NOSPR w Katowicach; b/ każdy uczestnik będzie mógł złożyć świadectwo swojej wiary; c/ jest pierwszym t a k i m chórem w historii diecezji; d/ należą do niego 73 osoby!

Koncert – tegoroczni wykonawcy to: Zespół Szkółki Niedzielnej z Żor, Zespół Dziecięcy „JEGO” z Mikołowa , Chór SOLA GRATIA z Jastrzębia – Zdroju, Chórek NOWEGO PRZYMIERZA z Golasowic, MzM z Jastrzębia – Zdroju i Gołkowic, Dominika Centner z Hołdunowa, Julia Muc z Siemianowic Śląskich, Aleksandra Chałupska z Wodzisławia Śl., Natalia Gatner z Jastrzębia– Zdroju, Michał Żukrowski z Zamarsk.

Od czterech lat na naszym Przeglądzie poznajemy młodych ludzi, którzy zostali laureatami nagrody Funduszu Stypendialnego im. Ks. Bpa Tadeusza Szurmana. Tegoroczną laureatką została Karolina Chodura z Jastrzębia-Zdroju.

„Pan Zastępów jest z nami, Warownym grodem jest nam Bóg Jakuba” – niech te
słowa pozostaną na zawsze w naszych sercach.

diakon Renata Raszyk