Zapraszamy na pokaz filmu „Luter”

Pokaz filmu odbędzie się 31. października ok godz. 17:30 w sali parafialnej, zaraz po uroczystym nabożeństwie z okazji Jubileuszu 500 lat Reformacji. Podczas pokazu filmu będzie można się częstować kołaczem i kawą.

Pytania, które stawia on widzom, sięgają głęboko i nie pozostawiają nikogo obojętnym. Doskonała obsada (m. in. Joseph Fiennes, sir Peter Ustinov, Alfred Molina), wartka akcja i fascynująca historia, która wydarzyła się naprawdę i wciąż wpływa na losy wielu ludzi – to kolejne powody, dla których warto obejrzeć ten film, niezależnie od własnych poglądów, przekonań i wyznania.

Więcej o filmie: https://warto.com.pl/filmy/5690-luter-5902768742039.html

500 lat temu rozpoczął się proces, który zmienił oblicze chrześcijańskiej Europy. Doktor Kościoła, profesor uniwersytetu w Wittenberdze, augustianin Marcin Luter zaproponował do dyskusji 95 tez dotyczących udzielania odpustów w Kościele katolickim. Zgodnie z uniwersyteckim zwyczajem, ogłosił je publicznie, przybijając dokument na drzwiach katedry. Ten gest, reakcja Kościoła, a także determinacja ks. Marcina, by – niezależnie od planów i celów Watykanu – głosić naukę o zbawieniu w oparciu jedynie o autorytet Pisma Świętego, pociągnęły za sobą konsekwencje, których skutki do dziś odczuwamy w Europie i na świecie.

Źródło: http://www.luteranie.pl